ورم ملتحمه انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

ورم ملتحمه: انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل فرانسه انتخابات ریاست جمهوری فرانسوا فیون فساد مالی نخست وزیر فرانسه

گت بلاگز بین‌الملل شکست فیون به خاطر فساد مالی بود / نماینده فرانسوی

یک نماینده راستگرای پارلمان فرانسه شکست فرنسوا فیون را به فساد مالی وی نسبت داد.

شکست فیون به خاطر فساد مالی بود / نماینده فرانسوی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار: فرانسوا فیون نخست وزیر سابق فرانسه و نامزد اردوگاه جناح راست از حزب جمهوریخواهان در دور اول انتخابات ریاست جمهوری سوم شد و از راهیابی به دور دوم بازماند.
دانیل فاسکل نماینده پارلمان فرانسه و از حامیان فرانسوا فیون در پاسخ به پرسش مجری در خصوص شکست نامزد راستگرایان گفت: من از شکست فیون احساس یاس می کنم.
فیون در نظرسنجی های اخیر در موقعیت خوبی قرار داشت، ولی این موقعیت جهت راهیابی وی به دور دوم انتخابات کافی نبود. من فکر می کنم که ماجراها (ی فساد مالی) مانع ادامه برنامه های فیون شد و بعضی از رای دهندگان را به سوی دیگر نامزدها متمایل کرد.
برای مثال فکر می کنم نیکلا دوپون انیان زیاد از چیزی که به نظر می رسید رای کسب کرد. فاسکل در پاسخ به پرسش مجری در خصوص سهم فیون در این شکست گفت: کمیته حزب به حمایت از فیون تصمیم گرفت.
همه ما نیز مسئولیت این تصمیم را بر عهده می گیریم. در شرایط کنونی باید از این بحث ها پرهیز کرد، باید به آینده نگاه کرد. دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در پیش است و موضع ما در قبال این انتخابات روشن است.
من شخصا به ماکرون رای خواهم داد. این رای عالی ترین گزینش جهت سد کردن راه راست افراطی هست. این در حالی است که نظر من با نظرات ماکرون فاصله زیادی دارد. از نظر من در چنین شرایطی نبرد جهت انتخابات پارلمانی تعیین کننده است.
ماکرون به تنهایی قادر نیست اکثریت کرسی های پارلمان را تصاحب کند. اگر جناح های راست و میانه با هم متحد شوند، ما می توانیم در انتخابات پارلمانی پیروز شویم و نظرات مان را که طرفداران آن در کشور در اکثریت قرار دارند، اعمال کنیم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | بین الملل | فرانسه | انتخابات ریاست جمهوری | فرانسوا فیون | فساد مالی | نخست وزیر فرانسه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog