ورم ملتحمه انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

ورم ملتحمه: انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل فرانسه انتخابات ریاست جمهوری فرانسوا فیون فساد مالی نخست وزیر فرانسه

گت بلاگز چهارمحال و بختیاری افزایش ۲ و نیم میلیون متر مربعی فضای دانشگاهی

فضاهای آموزشی، رفاهی، آزمایشگاهی و خوابگاهی دانشگاه‌ها در دولت یازدهم ۲ و نیم میلیون متر مربع زیاد کردن یافت.

افزایش ۲ و نیم میلیون متر مربعی فضای دانشگاهی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد؛ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با روسای دانشگاه های چهارمحال و بختیاری در شهرکرد از زیاد کردن ۲ و نیم میلیون متر مربعی فضای آموزشی، رفاهی، آزمایشگاهی و خوابگاهی دانشگاه ها در دولت یازدهم خبر داد.

عبارات مهم : میلیون
وی گفت: از مجموع این میزان فضای افزوده شده است به دانشگاه ها، حدود ۵۰۰ هزار متر مربع را طرح های عمرانی جدیدی مشمول بر می شود که به وسیله دولت یازدهم در دانشگاه ها کلید خورد.

فرهادی افزود: حجم عمده ای از طرح های عمرانی در دانشگاه ها در دولت های گذشته متوقف شده است بود که در این دولت شتاب گرفت.

وی اضافه کرد: در دولت یازدهم جهت تجاری سازی ایده های کارآفرینی و حمایت از دانشجویان کارآفرین، مراکز رشد دانشگاهی به ۱۷۱ مورد و اشتغال ایجاد شده است در این مراکز به ۳۰ هزار نفر زیاد کردن یافت.

فرهادی از صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری محصولات شرکت های دانش بنیان در دولت یازدهم خبر داد و اظهار داشت: ارتباط و انعقاد قرارداد دانشگاهیان و فعالان در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری با صاحبان صنایع نفتی، پتروشیمی و دفاعی جهت تولید محصولات کاربردی از اولویت های مهم در این زمینه هست.

وی همچنین گفت: در دولت یازدهم ۳۴ صندوق پژوهشی و فناوری مجوز راه اندازی دریافت کرده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به توسعه کمی بیش از حد دانشگاه ها و زیاد کردن حدود ۶ برابری موسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی دانشگاهی در سال های گذشته گفت: این عنوان باعث فاصله گرفتن بسیاری از دانشگاه ها از رسالت خود و ایجاد مسئله در مواردی از جمله استخدام نیرو شد.

فرهادی تأکید کرد: ساماندهی دانشگاه ها جهت حل این پرسشها در حال پیگیری هست.

وی با بیان تصویب طرح آمایش آموزش عالی با نشانه توسعه رشته ها بر اساس نیاز استانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اجرای این طرح در دانشگاه های علمی و کاربردی و فنی و حرفه ای به علت مهارت محور بودن آموزش ها با جدیت و با تشکیل ستادی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال پیگیری است.

فرهادی، تدوین رشته های کاربردی تازه بخصوص جهت دانشگاه های علمی، کاربردی و فنی و حرفه ای را از دیگر برنامه های در دست اجرای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد.

به گفته وی؛ راه اندازی صندوق های پژوهشی و فناوری در پارک های علم و فناوری و همکاری و همکاری خیران وقت مناسبی جهت حل پرسشها اعتباری دانشگاه هاست.

گفتنی است: افتتاح مرکز تخصصی آپا دانشگاه شهرکرد و دانشکده فنی و مهندسی فارسان، و دیدار از دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد و مزرعه ۲۰ هکتاری گل محمدی در شهرکرد از دیگر برنامه های سفر یکروزه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان چهارمحال و بختیاری بود.

انتهای پیام/ش

واژه های کلیدی: میلیون | شهرکرد | فناوری | تحقیقات | دانشگاه | کاربردی | دانشگاه | دولت یازدهم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog